Strona główna
IUNG-PIB na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu Drukuj Email

06.12.18 W dniach 30 listopada - 02 grudnia 2018 roku odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, zorganizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poświęcona była polskiej wsi i rolnictwu oraz przemianom zachodzącym w nich na przestrzeni minionych lat. Wystawa uświetniła obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zorganizowano ją z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który dokonał jej otwarcia. Wystawie towarzyszył również IV Kongres Polskiego Rolnictwa, który zorganizowała Krajowa Rada Izb Rolniczych przy współpracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zainteresowanie Narodową Wystawą Rolniczą było bardzo duże. W wystawie uczestniczyło ponad 200 wystawców z całego kraju i odwiedziło ją ponad 36 tys. osób. Brały w niej udział instytuty i niektóre uczelnie rolnicze, Centra Doradztwa Rolniczego, Oddziały Doradztwa Rolniczego, Szkoły Rolnicze podległe Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz rolnicy i producenci rolni. Ponadto zorganizowano szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących: konferencje, prezentacje, pokazy kulinarne połączone z degustacją i konkursy.

W wystawie uczestniczył również Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-Państwowy Instytut Badawczy, który był reprezentowany przez pracowników Działu Upowszechniania i Wydawnictw. Wyróżnieniem dla IUNG-PIB było odwiedzenie stoiska przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Przedstawiciele DUW przedstawili osiągnięcia IUNG-PIB: zorganizowano prezentację multimedialną oraz pokazano film o Instytucie. Ponadto było można zobaczyć archiwalne publikacje świadczące o działaniach puławskiej placówki jako najstarszego instytutu rolniczego w Polsce. Zaprezentowano też nasze najnowsze osiągnięcia z zakresu agronomi i badań środowiskowych. Odwiedzającym stoisko Instytutu rozdawano przygotowane przez nas materiały i ulotki z zakresu badań i osiągnięć naukowych. Ponadto młodzież szkolna i dzieci otrzymywały drobne upominki i pamiątki.