Strona główna
IUNG-PIB na III edycji Centralnych Targów Rolniczych (CTR) Email

11.02.19 Centralne Targi Rolnicze – Agro Premiery & Show to okazja dla rolników z całej Polski do zapoznania się nową ofertą maszyn rolniczych, środków do produkcji rolnej oraz innowacyjnych rozwiązań największych producentów w branży. Temat wiodący tegorocznej edycji targów brzmiał „Gospodarstwo na miarę przyszłości – nowoczesne technologie”.  Targi odbywały się w halach PTAK Expo w Nadarzynie.

Przedstawiciele Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB byli na targach realizując różnorodne formy promocji wiedzy, doświadczeń i osiągnięć naszej jednostki.

Przed rozpoczęciem targów dr hab. Mariusz Matyka, prof. nadzw. IUNG-PIB (kierownik Zakładu Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej) uczestniczył w posiedzeniu Komisji Konkursowej oceniającej wnioski o statuetki i wyróżnienia Złotego Żurawia Rolnictwa. Celem konkursu było wyłonienie wyróżniających się produktów eksponowanych na CTR oraz wyróżnienie ich producentów. Strona targów...

Dr Tamara Jadczyszyn (kierownik Zakładu Żywienia Roślin i Nawożenia) i dr Marek Sowiński (dyrektor Zakładu Doświadczalnego IUNG-PIB w Grabowie) wzięli udział w panelu dyskusyjnym „Ograniczenie Strat Azotu w Produkcji Rolniczej” zorganizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, na którym omawiano m.in.:

  • nowe technologie dotyczące zagospodarowania nawozów;
  • nawozy płynne, technologie polegające na zakwaszeniu, schładzaniu, separacji czy też suszeniu;
  • nawozy stałe, technologie dot. granulacji, kompostowania lub biogazowni;
Stoisko wystawiennicze związane z ofertą Instytutu przygotował Dział Upowszechniania i Wydawnictw. Rolnicy mieli możliwość zakupu aktualnych publikacji takich jak atlasy, instrukcje wdrożeniowe, ale także zapoznania się z pozostałą ofertą badań prowadzonych w Instytucie.
 
Stoisko w ciągu 3 dni odwiedzili rolnicy prowadzący różne typy gospodarstw, naukowcy związani z rolnictwem oraz przedsiębiorcy. Miłym gościem stoiska był vice Marszałek Województwa Lubelskiego pan Sebastian Trojak. Targi były również odwiedzane przez przedstawicieli delegacji zagranicznych obecnych na targach, w tym przedstawiciela Sudanu, który został poinformowany o możliwych formach współpracy.
 
Na terenie targów były również organizowane spotkania w strefie spotkań B2B w ramach programu Hosted Buyers, w której przedsiębiorcy mogli porozmawiać z potencjalnymi partnerami biznesowymi z rynków zagranicznych. Dr Monika Kowalik (kierownik Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB) przedstawiała partnerom komercyjnym m.in. ofertę badań i ekspertyz, które oferują poszczególne Zakłady Naukowe Instytutu.