Strona główna
Zajęcia dydaktyczno-naukowe dla studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie w RZD Werbkowice

23.07.19 Dnia 17.06.2019 roku w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Werbkowicach odbyły się zajęcia dydaktyczno-naukowe dla studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie na kierunku rolniczym.

 Plan zajęć został podzielony na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Zajęcia teoretyczne odbyły się na Sali konferencyjnej w Zespole Pałacowym w Werbkowicach wraz z drobnym poczęstunkiem. Pracownik Zakładu przedstawił historię, bieżącą działalność oraz specyfikę RZD w postaci prezentacji multimedialnej. Po zakończeniu prezentacji nastąpiła ciekawa dyskusja dotycząca pracy zakładu w kontekście tradycyjnego i nowoczesnego rolnictwa.

 Praktyczna część zajęć odbyła się na fermie w Kotorowie, gdzie Dyrektor dr Piotr Kozera omówił poszczególne elementy głównej działalności RZD w Werbkowicach jaką jest chów bydła mlecznego. Prezentacja fermy w formie spaceru opierała się na zaprezentowaniu wiat ze stanowiskami wolnostojącymi, cielętnika oraz hali udojowej. Na zakończenie części praktycznej Dyrektor dr Piotr Kozera odpowiadał na pytania studentów. Ponadto podziękował za udział w zajęciach dydaktyczno-szkoleniowych jak również za duże zainteresowanie działalnością RZD Werbkowice oraz zaprosił zgromadzonych ponownie.