Strona główna
Technikum Rolnicze w Zamościu z wizytą w RZD Werbkowice PDF Drukuj Email

03.03.2020 Dzięki wieloletniej współpracy Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach ze Szkołą Ponadpodstawową  Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu w dniu 03 marca 2020 r. uczniowie III klasy Technikum Rolniczego wzięli udział w terenowych zajęciach dydaktycznych pod opieką Pani Anny Cisak. 

 

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu Dyrektora Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach dr Piotra Kozery na temat historii oraz warunków gospodarowania i działalności badawczo-rozwojowej zakładu.

Następnie uczestnicy spotkania udali się na poletka doświadczalne pszenicy, gdzie Dyrektor przekazał wiedzę praktyczną i dydaktyczną prowadzonych doświadczeń polowych RZD Werbkowice. Omówił innowacyjne możliwości prowadzenia doświadczeń, które bardzo zainteresowały młodych agronomów.

Kolejną częścią spotkania był przyjazd na fermę w Kotorowie gdzie Dyrektor zaprezentował i omówił proces doju. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli fermę oraz urządzenia znajdujące się w hali udojowej.

Wycieczka była szansą na ciekawe doświadczenia a przede wszystkim poznaniu produkcji rolnej od praktycznej strony.

Na zakończenie spotkania Dyrektor odpowiedział na pytania uczniów i podziękował za udział w zajęciach.

 

...................................................................
Wpisany przez Monika Kowalik    15.03.2020

Zmieniony 12.10.2020
Liczba odwiedzin :1511